Klinkier na ścianie w kuchni Inspiracje

Do kuchni w stylu angielskim świetnie nadaje się ściana z płytek klinkierowych.  Chyba najbardziej naturalny materiał jakim można wykleić ściany w kuchni, aby uzyskać bardzo klasyczny i naturalny wygląd kuchni przy białych matowych frontach w szafkach.


Przy użyciu takiego rozwiązania najważniejsze jest zabezpieczenie płytek przed przyjmowaniem zabrudzeń i tłuszczów podczas gotowania. Dlatego należy zaimpregnować je odpowiednim preparatem, który będzie ograniczał nadmierne osadzanie się na płytkach zabrudzeń.


Gdy nie chcemy korzystać z listew przyblatowych przy oddzieleniu blatu od ściany, praktycznym rozwiązaniem jest wyklejenie płytek nieco powyżej poziomu mebli, tak aby blat kuchenny wchodził pod płytki, a pozostałą kilku milimetrową przestrzeń należy wypełnić masa silikonowa pod kolor płytek lub blatu. Unikniemy wtedy gromadzenia się odpadków i okruszków pomiędzy blatem, a płytkami.

Podobał Ci się ten artykuł.

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o projektowaniu i planowaniu kuchni pod zabudowę.  Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.