Dlaczego szafki dolne nie są ustawiane przy ścianie ? Poradniki

W kuchniach pod zabudowę najpraktyczniejszym sposobem na ustawienie dolnych szafek przy ścianie jest pozostawienie 50 mm luzu od ściany.

Luz od ściany pozostawiony jest ze względu na:

Po pierwsze …

Możliwość bardzo łatwego przeprowadzenia instalacji wodnej i gazowej. Wystające rurki od ściany powodowałyby brak możliwości szybkiego montażu szafek i wiązałby się to z przeróbką szafek.

Przeróbka szafek wiązałby się z wycinaniem miejsca na rurki w bokach szafek !

Po drugie …

Możliwość skorygowania ustawienia dolnych szafek w przypadku krzywej ściany. Na krzywej ścianie szafki ustawione przy samej ścianie powodowałby, że linia przednia szafek będzie również pod kątem..

Oczywiście może to się wiązać z koniecznością przycięcia blatu i jest możliwe tylko na niewielkich krzywiznach ścian ale zestaw szafek będzie na pewno lepiej wyglądał gdy linia blatu będzie prosta..

Po trzecie …

Możliwość łatwiejszego podłączenia wtyczki do gniazdka za szafką. Wystarczy wyciąć otwór na wtyczkę za szafką, aby w prosty sposób podłączyć ją do gniazdka. Przewód będzie za szafką, a gniazdko z wtyczką również za szafką.

Podobał Ci się ten artykuł.

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o projektowaniu i planowaniu kuchni pod zabudowę.  Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!


Comments

  1. Witam
    Postanowiłem samemu zrobić meble kuchenne wg Pańskich podpowiedzi ale nurtuje mnie jedna rzecz. Jak zakończyć ciąg szafek, który będzie widoczny z jednej strony? Czy wtedy zrezygnować z konstrukcji szafki z szerszym dnem (chciałem dać dno 800×510 zamiast 764×510) i dać jeden bok szerszy i dłuższy do samej podłogi? Bo inaczej to chyba będzie niezbyt estetycznie jak dam cokolik z boku i będzie widać linię dna szafki. Ogólnie zaplanowałem szerokość szafek na 510mm ale myślę czy te boczne nie zrobić np 830×550 żeby dołożyć do ściany i podłogi. Co Pan radzi w takim wypadku?
    pozdrawiam
    Łukasz

    • Witam,
      Jeżeli szafka będzie jako ostatnia z widocznym bokiem to można wykonać to na 2 proste sposoby.
      1. Wysokość boku jak szafki 720 mm, a głębokość 560 mm, czyli 720 x 560 x 1 szt
      lub jeśli bok ma sięgać do podłogi, a cokół będzie o wysokości 10 cm to
      2. Wysokość boku 820 mm, a głębokość 560 mm, czyli 820 x 560.
      Reszta elementów pozostaje bez zmian.
      pozdrawiam Robert

    • Proponuję wykonać szafkę o 2 cm krótszą i dołożyć blendę o wymiarach 820 x 580 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.